נקדן | תקנון | מי אנחנו? | צור קשר | Eng    1. כדי לבנות כדור קטן יש צורך בלפחות 12 דפים בצורת ריבוע קטן בגודל של כ-10X10 ס"מ (וכ-30 לכדור גדול). 2. קפלו את הריבוע לחצי ופיתחו חזרה.
3. את אחד הצדדים קפלו שוב לחצי (ברבע הדף) עד לקו שסימנתם בקיפול הקודם. 4. עשו זאת גם בצד השני ויש לכם כמו ארון צר וארוך.
5. פיתחו חזרה את הקיפול האחרון בצד אחד. קחו פינה וקפלו בה את הקודקוד פנימה עד לסימן רבע הדף עד שנוצר משולש קטן. 6. קחו את הקודקוד שבצד השני (עם קיפול הרבע שלו) וקפלו אל קו הרבע השני, הצמוד למשולש הקטן. עכשיו יש לנו משולש קטן ומשולש גדול צמודים.
7. פיתחו חזרה את המשולש הגדול (שבקרוב מאוד יחזור למקומו) ואף את קיפול הרבע שבאותו הצד. בצד השני קפלו את הרבע חזרה. 8. עכשיו נעשה את המשולשים גם בצד השני אבל הפוך. באלכסון הנגדי עשו משולש קטן עד לקו הרבע כפי שעשינו קודם.
9. מנגד, קפלו משולש גדול, מהפינה עד לקו המשולש הקטן. 10. קפלו את הרבע הפתוח חזרה. המשולשים חופפים ויוצרים אלכסון גדול.
11. בצד השני, הרימו מעט את המשולש הקטן והשחילו לתוך קו הרבע שלו את המשולש הגדול. 12. בעצם שני הצדדים זהים והפוכים (קצת מזכירים סגירה של קופסת קרטון).
13. הרי התוצאה לאחר הידוק קל. 14. קפלו את זה בדיוק לחצי, והביאו פינה אחת לצד השני.
15. קפלו את הפינה שהבאנו חזרה אל האלכסון השני. 16. הפכו לצד השני, ועשו זאת גם לפינה השניה. הדקו את המשולש הקטן והדחוס שיצא.
17. "שחררו" אותו חזרה למצב שבתמונה (התמונה מציגה מבט מלמעלה). 18. עשו חלק נוסף, אפשר בגוון שונה. השחילו פינה של חלק אחד אל מין שרוול הנמצא בפנים החלק השני.
19. עשו עוד חלק נוסף, והשחילו את הפינה שלו אל השרוול של אחד החלקים הקודמים. 20. אל השרוול שבחלק האחרון הכניסו את הפינה של החלק הראשון. הכנסה זו מעט יותר קשה בגלל סגירת המעגל של שלושתם יחד תוך יצירת פרמידה קטנה.
21. הרי התוצאה לאחר סיום ההידוק. חברו כל אחד מהקצוות אל שרוולים של חלקים נוספים עד ליצירת הכדור. גודל הכדור יקבע לפי כמה פרמידות תחברו יחד. 22. בתמונה כדור קטן בו כל ארבע פרמידות צמודות.

שימו לב! אל תנסו ליצור הרבה פרמידות קטנות של שלוש (כמו זו שבתמונה הקודמת) ולחבר אותם, אלא להתחיל מאחת כזו ואליה לחבר חלקים יחידים. כי שאר הפרמידות הקטנות שיווצרו יהיו בעצם מורכבות גם מחלקים של פרמידות קיימות ומחלקים חדשים שהוספתם.
23. בתמונה כדור גדול בו כל חמש פרמידות צמודות.